tuomarit fci 1/10 & 3/9

Ryhmä 1

Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Petru Muntean, Romania.
* Australianpaimenkoira, bordercollie, sileäkarvainen collie Geoff Duffield, Iso-Britannia,

* pitkäkarvainen collie, shetlanninlammaskoira Gwen Beaden, Iso-Britannia,

* beaucenpaimenkoira, belgianpaimenkoirat, etelävenäjänkoira, hollanninpaimenkoirat, itäeuroopanpaimenkoira, komondor, kroatianpaimenkoira, kuvasz, mallorcanpaimenkoira, maremmano-abruzzese, medimurjenkoira, mudi, owczarek podhalanski, pulit, pumi, slovakiancuvac Olga Grin, Venäjä,

* muut Petru Muntean, Romania.

 

Ryhmä 3

Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Pirjo Aaltonen.

* Englanninkääpiöterrieri, silkkiterrieri, yorkshirenterrieri Glenway Dymock, FCI,

* amerikanstaffordshirenterrieri, brasilianterrieri, dandiedinmontinterrieri, jackrussellinterrieri, kerrynterrieri, parsonrussellinterrieri, saksanmetsästysterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri, vehnäterrieri Nina Janger,

* airedalenterrieri, bedlingtoninterrieri, bullterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, kääpiöbullterrieri, manchesterinterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, walesinterrieri Petru Muntean, Romania,

* australianterrieri, lakelandinterrieri,  staffordshirenbullterrieri Pirjo Aaltonen,

* muut Arja Koskelo.

 

Ryhmä 9

Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Pirjo Aaltonen.

* Japanese chin, kingcharlesinspanieli, ranskanbulldoggi Glenway Dymock, FCI,

* bichon frisé, cavalier kingcharlesinspanieli, griffon belge, griffon bruxellois, havannankoira, markiesje, petit brabancon, prahanrottakoira Janette Fröberg,

* coton de tuléar, kiinanharjakoira, kiinanpalatsikoira, mopsi, venäjänbolonka Jarmo Hilpinen,

* chihuahuat, lhasa apso, shih tzu, tiibetinterrieri Jenna Leino,

* bolognese, bostoninterrieri, kromfohrländer, löwchen, maltankoira, papillon, phalène, tiibetinspanieli, venäjäntoyt, villakoirat Pirjo Aaltonen.

 

Ryhmä 10

Varalla kaikille ryhmä 10 roduille Tuula Plathan.

* Afgaaninvinttikoira, saluki, whippet Glenway Dymock, FCI,

* azawakh, englanninvinttikoira, espanjanvinttikoira, italianvinttikoira, puolanvinttikoira, skotlanninhirvikoira, sloughi, unkarinvinttikoira Jenna Leino,

* irlanninsusikoira, venäjänvinttikoira Tuula Plathan.

 

Junior Handler Anna-Maija Mellin

 

Ryhmäkilpailut:

FCI 1/10    Olga Grin

FCI 3/9      Pirjo Aaltonen

Paras veteraani     Rob Douma

Paras kasvattajaryhmä   Marja Talvitie

Best in Show         Petru Muntean

tuomarit fci 2/8 & 4/5

Ryhmä 2

Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Olga Grin, Venäjä.

* Leonberginkoira Geoff Duffield, Iso-Britannia,

* broholminkoira, dogo argentino, estrelanvuoristokoirat, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, tiibetinmastiffi, tornjak, tosa, uruguayncimarron Jarmo Hilpinen,

* kääpiöpinseri, pinseri, snautserit Joel Lantz, Ruotsi,

* appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira, hovawart, isosveitsinpaimenkoira, landseer, pyreneittenkoira, pyreneittenmastiffi Marja Talvitie,

* apinapinseri, bukovinankoira, espanjanmastiffi, napolinmastiffi, shar pei, transmontano mastiff Petru Muntean, Romania,

* bokseri, bordeauxindoggi, dobermanni, englanninbulldoggi, kääpiösnautserit, newfoundlandinkoira, suursnautserit Rob Douma, Alankomaat,

* tanskandoggit  Unto Timonen,

* muut Olga Grin, Venäjä.

 

Ryhmä 4

Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Rob Douma, Alankomaat.

* Karkeakarvaiset mäyräkoirat Rob Douma, Alankomaat,

* muut Unto Timonen.

 

Ryhmä 5

Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Marja Talvitie.

* Basenji, buhund, dansk spids, etnankoira, eurasier, faaraokoira, harmaa norjanhirvikoira, hälleforsinkoira, itäsiperianlaika, jakutianlaika, lapinporokoira, länsisiperianlaika, musta norjanhirvikoira, pohjanpystykorva, ruotsinlapinkoira, suomenlapinkoira, thaimaanpystykorva, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika Marja Talvitie,

* grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian  Tuula Plathan,

* akita, alaskanmalamuutti, american eskimo dog, amerikanakita, portugalinpodengot, samojedinkoira, siperianhusky, taiwaninkoira, thai ridgeback, volpino italiano Unto Timonen,

* muut Nina Janger.

 

Ryhmä 8

Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Arja Koskelo.

Labradorinnoutaja Arja Koskelo,

* cockerspanieli, englanninspringerspanieli Joel Lantz, Ruotsi

* amerikancockerspanieli, clumberinspanieli, espanjanvesikoira, fieldspanieli, irlanninvesispanieli, kooikerhondje, portugalinvesikoira, walesinspringerspanieli Olga Grin, Venäjä,

* muut Riitta Liisa Lehtonen.

 

Junior Handler Tanja Ekholm-Venäläinen

 

Ryhmäkilpailut:

FCI 2/8      Rob Douma

FCI 4/5      Marja Talvitie 

Paras veteraani    Olga Grin

Paras kasvattajaryhmä Unto Timonen 

Best in Show     Rob Douma

tiedustelut

Petra Sankelo

e-mail: petra.sankelo@gmail.com

Näyttelypaikka

Karjaan urheilupuisto,

Urheilukuja 1

© 2020-2021 by Sari Kupiainen  Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now