Aikataulut

Arvioitu arvosteluaikataulu

LAUANTAI 26.9.2020

KEHÄ 1

Ville Meronen 42

baijerinvuoristovihikoira     1             09.00

dalmatiankoira                  1

rhodesiankoira                  1

basset hound                    1

beagle                              2

FCI 6 ryhmäkilpailu

jämtlanninpystykorva         2        09.30

suomenpystykorva            2

suomenlapinkoira              5

lapinporokoira                   1

siperianhusky                    1        10.15

samojedinkoira                  2

alaskanmalamuutti            1

amerikanakita                   3

japaninpystykorva             3        10.45

saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea   1

saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit           1

saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen            1

saksanpystykorva, pomeranian                         1

volpino italiano                 4         11.15

länsigöötanmaanpystykorva  2

portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni        2

perunkarvatonkoira, pieni                                1

faaraokoira                      2

basenji                            1

FCI 5 ryhmäkilpailu

KEHÄ 2

Perttu Ståhlberg 52

* venäjänvinttikoira            1           10.00

* whippet                          1

FCI 10 ryhmäkilpailu

lyhytkarvainen saksanseisoja 1         10.15

gordoninsetteri                     1

punainen irlanninsetteri         3

italianseisoja                        3

stabijhoun                           7

FCI 7 ryhmäkilpailu

TAUKO

australianpaimenkoira          6          11.30

belgianpaimenkoira, groenendael  2

belgianpaimenkoira, tervueren      1  12.00

picardienpaimenkoira          1

bordercollie                       1

pieniamerikanpaimenkoira  1

mudi                                1

pumi                                3

schapendoes                    1             12.30

pitkäkarvainen collie          3

sileäkarvainen collie           1

partacollie                        1

welsh corgi cardigan          1

welsh corgi pembroke        2

shetlanninlammaskoira       8

schipperke                         2

FCI 1 ryhmäkilpailu

KEHÄ 3

Maija Mäkinen    69

kääpiöbullterrieri               5           09.00

staffordshirenbullterrieri     5

airedalenterrieri                 1

irlanninterrieri                   3

australianterrieri                1

sealyhaminterrieri              1          10.00

valkoinen länsiylämaanterrieri 3

borderterrieri                     3

karkeakarvainen kettuterrieri  1

jackrussellinterrieri             9           10.30

FCI 3 ryhmäkilpailu

TAUKO

chihuahua, pitkäkarvainen   2           12.30

cavalier kingcharlesinspanieli 3

bichon frisé                        1

bolognese                          1

venäjänbolonka                  1

coton de tuléar                   2           13.00

papillon                             1

petit brabancon                  1

kiinanharjakoira                  7

prahanrottakoira                 1           13.40

mopsi                                2

ranskanbulldoggi                4

kromfohrländer                  1

tiibetinspanieli                    3

tiibetinterrieri                     2

villakoira, iso, harmaa, aprikoosi ja punainen  1

villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen  1

villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen  2

villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen  1

FCI 9 ryhmäkilpailu

KEHÄ 4

Jetta Tschokkinen    82 -> VESA LEHTONEN

* tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen  1   09.00

* tanskandoggi, musta ja harlekiini               2

* berninpaimenkoira        2

* bokseri                        1

* bullmastiffi                   1

* mastiffi                        2

* rottweiler                     2              09.35

* dobermanni                  3

* englanninbulldoggi        4

* kääpiöpinseri                7              10.10

* kääpiösnautseri, musta  1

* kääpiösnautseri, musta-hopea  2    10.45

* kääpiösnautseri, pippuri & suola 1

* tanskalais-ruotsalainen pihakoira 3

FCI 2 ryhmäkilpailu

TAUKO

* sileäkarvainen noutaja    4             11.30

* labradorinnoutaja           5

* kultainennoutaja            3             12.00

* novascotiannoutaja        2

* englanninspringerspanieli 3

* walesinspringerspanieli   3             12.30

* irlanninvesispanieli         1

* espanjanvesikoira           6

* kooikerhondje                1            13.10

* amerikancockerspanieli   6

* cockerspanieli                4             13.40

* sussexinspanieli             1

FCI 8 ryhmäkilpailu

* mäyräkoira, karkeakarvainen 3      14.00

* mäyräkoira, lyhytkarvainen   1

* mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen 4

* mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen 2

* mäyräkoira, kaniinimäyräkoira karkeakarvainen 1

FCI 4 ryhmäkilpailu

Arvioitu arvosteluaikataulu

 

SUNNUNTAI 27.9.2020

KEHÄ 1

Ville Meronen   23

englanninbulldoggi                     4              10.00

bokseri                                     1

bullmastiffi                                1

rottweiler                                  2

dobermanni                               1               10.30

bernhardinkoira, lyhytkarvainen   1

berninpaimenkoira                      2

tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen  3

tanskandoggi, musta ja harlekiini               2

kääpiöpinseri                              3              11.05

kääpiösnautseri, musta-hopea      2

tanskalais-ruotsalainen pihakoira   1

FCI 2 ryhmäkilpailu

KEHÄ 2

Perttu Ståhlberg     52

rhodesiankoira                             1               10.00

dalmatiankoira                             1

baijerinvuoristovihikoira                1

basset hound                               1

FCI 6 ryhmäkilpailu

* harmaa norjanhirvikoira              1              10.20

* jämtlanninpystykorva                  1

* suomenlapinkoira                       3

* amerikanakita                            2

* alaskanmalamuutti                      1

* eurasier                                     1

* jakutianlaika                               3             11.00

* samojedinkoira                           5

* siperianhusky                             1              11.30

* länsigöötanmaanpystykorva         4

* japaninpystykorva                       4

* saksanpystykorva, keeshond        1             12.00

* saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen  1

* saksanpystykorva, pomeranian     1

* shiba                                         1

* volpino italiano                            4

* portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni 2  12.30

* perunkarvatonkoira, pieni             1

* basenji                                       1

* faaraokoira                                 1

FCI 5 ryhmäkilpailu

TAUKO

mäyräkoira, karkeakarvainen            4              13.30

mäyräkoira, lyhytkarvainen              1

mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen 2

mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen 2

FCI 4 ryhmäkilpailu

KEHÄ 3

Maija Mäkinen   68

* whippet                                       6                9:30

* venäjänvinttikoira                         1

* italianvinttikoira1

FCI 10 ryhmäkilpailu

punainen irlanninsetteri                    6             10.00

gordoninsetteri                                1

italianseisoja                                   2

lyhytkarvainen saksanseisoja             1

FCI 7 ryhmäkilpailu

sussexinspanieli                                1             10.45

cockerspanieli                                   2

amerikancockerspanieli                      2

irlanninvesispanieli1

englanninspringerspanieli                   4             11.20

walesinspringerspanieli5

kooikerhondje                                   1             11.50

sileäkarvainen noutaja                       2

kultainennoutaja                               4

labradorinnoutaja                             4              12.20

novascotiannoutaja                           1

FCI 8 ryhmäkilpailu

TAUKO

welsh corgi pembroke                      2               13.00

pumi                                              1

mudi                                              1

schipperke                                      1

shetlanninlammaskoira                     7

australianpaimenkoira                      5                13.35

saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen    1

pitkäkarvainen collie                         2

bordercollie                                     1

vanhaenglanninlammaskoira             2

picardienpaimenkoira                       1

belgianpaimenkoira, groenendael      2

belgianpaimenkoira, tervueren          5

FCI 1 ryhmäkilpailu

KEHÄ 4

Jetta Tschokkinen   55 -> VESA LEHTONEN 

HUOM! FCI 10 arvostelee Maija Mäkinen kehässä 3 ja aloitusaika on aikaistunut 30 minuutilla!

Kehä 4 alkaa 10:40!

* airedalenterrieri                            1                10.40

* irlanninterrieri                               3

* jackrussellinterrieri                        7

* borderterrieri                                3                11.20

* valkoinen länsiylämaanterrieri         3

* ceskyterrieri                                 1

* sealyhaminterrieri                         1

* dandiedinmontinterrieri                 1                 12.00

* kääpiöbullterrieri                          5

* staffordshirenbullterrieri                6

FCI 3 ryhmäkilpailu

TAUKO

* cavalier kingcharlesinspanieli         2                 13.15

* ranskanbulldoggi                          3

* mopsi                                          1

* kiinanharjakoira                            4

* prahanrottakoira                          1                  13.50

* coton de tuléar                            1

* bolognese                                   1

* venäjänbolonka                           1

* villakoira, iso, harmaa, aprikoosi ja punainen  1

* villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen  1

FCI 9 ryhmäkilpailu

Aikataulukirje

HUOM!

Jetta Tschokkinen on valitettavasti sairastunut. Hänen rotunsa arvostelee Vesa Lehtonen aikataulun mukaan paitsi vinttikoirat (FCI 10) sunnuntaina, jotka arvostelee Maija Mäkinen klo 9:30 alkaen kehässä 3. 

MUUTOKSET merkitty punaisella aikatauluun.

Ilmoittautumisia koskevat tiedustelut

Seija Piipponen

e-mail: piipse@gmail.com

puh: 0503398312

Muut tiedustelut

Eevi Wärhn  tel.int.  +358  44 3577054

Marjut Havuaho tel.int. +358 50 305 7402 
e-mail: marjut_havuaho@hotmail.com

Tiedustelut
Tapahtumasivut
Pääyhteistyökumppani

© 2019-20 DogStop Sarikoo Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now